השתלות שיניים

שיניים חסרות בפה יוצרות קשיים באכילה ובדיבור ובעיית אסתטיקה שפוגעת בביטחון העצמי ובאיכות החיים. הפתרון לכך מצוי בהשתלת שיניים, תחום בו למרפאת ד”ר שילמן ניסיון עשיר ומאות מקרי הצלחה המדברים בעד עצמם.

תהליך השתלות שיניים

במהלך השתלות שיניים, מוחדר לעצם הלסת בורג עשוי מתכת עמידה בשם טיטניום, באורך של כ 8-16 מ”מ המשמש כעוגן ועליו מולבשת שן עשויה חרסינה. שן זו דומה בצבעה ובמרקמה לשיניים המקוריות ומהווה תחליף מלאכותי לשן החסרה. טכניקת השתלים אינה כרוכה בפגיעה בשיניים הבריאות הסמוכות לשתל ושיעורי הצלחתה מתקרבים ל 100% . במרפאת ד”ר שילמן, כל מטופל מקבל, לאחר בדיקה וצילומים, המלצה לשיטת ההשתלה המומלצת לו מלווה בהדמיה ממוחשבת הממחישה את סוג הפתרון המומלץ ותהליך הטיפול המצופה לו.

שתל – אחריות לכל החיים

מרפאת ד”ר שילמן מעניקה אחריות לכל החיים לטיפולי השתלת שיניים! מטופל שביצע שתלים דנטאליים במרפאה ונתקל בכל בעיה הקשורה לשתלים: סדק, נפילת שתל,תיקון וכו’, זכאי לתיקון השתלים ללא עלות לכל החיים! האחריות מותנית בהגעת המטופל למרפאה בכל חצי שנה לצורך בדיקה שגרתית, צילומים וניקוי אבנית מקצועי על ידי שיננית.

השתלת שיניים – מגוון אפשרויות

קיימים פתרונות רבים בתחום השתלת השיניים, המותאמים למצבו הספציפי של המטופל ומשתנים נוספים כגון עלות, משך הטיפול וכו’. על מגוון הפתרונות הניתנים במרפאה נמנים:

שיניים תוך שעה – שיטה חדשנית שבה המטופל יוצא מהקליניקה תוך שעה עם חיוך יפה ומזמין ואיכות חיים חדשה! ההשתלה מתבצעת לאחר בדיקת סי טי חדשנית ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת לתכנון מוקדם, המאפשרת העמסה מיידית של שתלים ייחודיים.

תותבת מוברגת – שיטת טיפול המיישמת טכנולוגיה מתקדמת העושה שימוש ב 4 שתלים דיגיטליים בלבד לתמיכה בתותבת עליונה או תחתונה מלאה. הטיפול מתבצע בפגישה אחת ובעלות כספית נמוכה יחסית.

שתלים ממוחשבים – טכנולוגיה חדשנית המבטיחה טיפול קצר, מדויק ומופחת כאבים. השיטה מבוססת על בדיקת CT תלת מימד מקדימה, שלאחריה מתבצע תכנון ממוחשב של תהליך השתלת השיניים. התכנון מקצר את משך ההשתלה, מפחית את רמות הכאב ומשגר את המטופל לביתו עם פה מלא שיניים ותפקוד מלא.

מרפאת ד”ר שילמן מנוסה מאד גם בהשתלות שיניים מורכבות הכוללות ניתוחים מקדימים להוספת עצם או להכנת הסינוס להשתלה ומיישמת שיטות טיפול חדשניות המבטיחות הצלחה בכל פה.

השתלת שיניים – השתלות עצם – כל מה שרצית לדעת

שאלות ותשובות בנושא שתלים דנטליים

שיניים חסרות בפה יוצרות לא רק קשיים באכילה ובדיבור, אלא גם בעיית אסתטיקה שפוגעת בביטחון העצמי. שתלים דנטאליים הם הפתרון לכך. בכתבה זו תמצאו תשובות לשאלות המרכזיות בנושא.

ת: השתלת שיניים מיועדת לאנשים שינהם נעקרו או לאנשים שאיבדו את שינהם (כתוצאה מהיחלשות השיניים עם השנים, תאונה, חבלה ועוד).

בתהליך השתלת שיניים מושתל שתל מתכת במקום שורש השן החסרה ועליו מותקנת שן חרסינה.

ת:  שיניים מושתלות הן חזקות יותר ולכן עמידות שתלים דנטליים רבה יותר. בנוסף,  השתלת שיניים לא כרוכה בפגיעה בשיניים בריאות (בעוד התקנת גשר כרוכה בהשחזת  השיניים).

ת:על מנת להתכונן לתהליך ולמנוע סיבוכים אפשריים (המתרחשים באחוז קטן מאד של המקרים), רופא השיניים מברר מהי ההיסטוריה הרפואית של המטופל, ההרגלים, אורח החיים והתרופות שהוא לוקח באופן קבוע, ובנוסף שולח את המטופל לצילומי רנטגן וסי טי  – כל זאת על מנת להתכונן בצורה הטובה ביותר להשתלה.

בנוסף, נערכות בדיקות המיועדות להבטיח שגודל, צורה, צבע ומרקם השתל ידמה לשן האמיתית של המטופל. ככל שמדובר במספר רב יותר של שתלים דנטאליים, ההכנות מורכבות יותר.

ת: במקרים בהם, ישנה כמות קטנה של עצם סביב אזור ההשתלה, או כשהשתל הדנטאלי סמוך לסינוס, יבוצעו ניתוחים מקדימים להוספת עצם או להכנת הסינוס להשתלה.

ת: בשלב הראשון, שתל דנטלי, שהינו למעשה בורג עשוי מתכת עמידה בשם טיטניום, מוברג לעצם הלסת ורופא השיניים סוגר את הפצע בחניכיים. במידת הצורך, מותקנת שן זמנית על השן החסרה. בשלב השני, מתקין הרופא כיפת מתכת על השתל – זהו שלב ביניים לפני הלבשת שתל סופי. בשלב השלישי, מותקנת שן החרסינה סופית. מדובר בתהליך שאורך בין שבוע אחד למספר שבועות.

ת: ברוב המקרים, השתלת שיניים אינה כרוכה בסיבוכים ותופעות הלוואי מסתכמות בנפיחות, אודם או דימום קל. ההנחיות להמשך טיפול כוללות במקרים אלו משככי כאבים במידת הצורך, הימנעות מאכילת מזון קשה וכמובן שמירה על היגיינת פה והגעה לביקורות, בהתאם להנחיית הרופא.

ת:קיימות 3 שיטות נוספות להתקנת שתל דנטלי.

  • שתלים תוך שעה  – ההשתלה מתבצעת לאחר בדיקת סי טי חדשנית ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת לתכנון מוקדם, המאפשרת העמסה מיידית של שתלים ייחודיים.
  • תותבת מוברגת – השתלת שיניים מתקדמת המתבצעת בפגישה אחת ובעלות כספית נמוכה, שבה 4 שתלים דיגיטליים בלבד תומכים בתותבת עליונה או תחתונה מלאה.
  • שתלים ממוחשבים – טכנולוגיה חדשנית של טיפול קצר, מדויק ומופחת כאבים שכוללת  בדיקת CT תלת מימד מקדימה לצורך תכנון ממוחשב של השתלת השיניים.

מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים, ד”ר שילמן, לבחירת שיטת השתלת השיניים הטובה ביותר עבורך.

סגירת תפריט