השתלת שיניים

מה זה הרמת סינוס ולמה חשוב לעשות זאת במקום מקצועי

טיפולי שיניים, ובעיקר  השתלות שיניים , אינם דבר של מה בכך. יש מצבים שהופכים את התמונה למורכבת פי כמה, כאשר כדי שניתן יהיה בכלל לחשוב על השתלה דרושות פעולות הכנה. הרמת סינוס היא אחת הפעולות ההכרחיות מהבחינה הזו, כאשר המטרה העיקרית שלה היא להגדיל את כמות העצם בלסת, כך שניתן יהיה להחדיר ביתר קלות את השתלים. על פי הדעה הרווחת, נדרשת כמות עצם של 10 מילימטרים לפחות, תנאי שבו, למרבה הצער, לא כל הלסתות עומדות. הנה כל מה שחשוב שתדעו על טיפולי הרמת סינוס.

השאלה העיקרית: הרמת סינוס סגורה או פתוחה?

החלוקה כיום היא לשני סוגים עיקריים של הרמת סינוס. הראשון הוא הרמה המוגדרת כ”פתוחה”, אותה מבצעים כאשר כמות העצם בלסת קטנה מחמישה מילימטרים. הניתוח מבוצע באמצעות יצירת פתח (או “חלון”) בחלק החיצוני של הלסת, הרמת הרירית מהדפנות של חלל הסינוס, החדרת גרירי עצם כתושה (טבעיים או סינטתיים), סגירת החלל ותפירת החניכיים.

לאחר מכן, במשך כשמונה חודשים תחליף העצם הטבעית של גוף האדם את זו הכתושה, כך שניתן יהיה לאחר מכן להחדיר לעצם את השתל.

הרמת סינוס סגורה מבוצעת דרך חלל הפה, ולא דרך צידי הלסת. המנתח יוצר קדח קטן (עד כחמישה מילימטרים לרוב) מתוך חלל הפה, דוחף דרך החריר את רירית הסינוס כלפי מעלה ומחדיר את גרירי העצם הכתושה, כשלפעמים כבר בשלב הזה יוחדר גם השתל. כמות העצם ומאפייני הלסת הם שיגדירו מהי השיטה בה בוחרים.

אחוזי הצלחה ותופעות לוואי

טיפולי הרמת סינוס נחשבים לנפוצים מאד בתחום הכירורגיה הדנטלית, בין השאר מכיוון שהם הופכים את חלום ההשתלה הדנטלית לאפשרי עבור לא מעט אנשים. הטיפול אינו מתאים לכל אחד, כאשר כדי ללמוד על ההתאמה יש לבצע צילומי C.T של האזור, באמצעותם אפשר יהיה להתכונן היטב לקראת התהליך.

כאשר מבצעים את הטיפול במקום מקצועי, מנוסה ומיומן בטיפולי פה ולסת, סיכויי ההצלחה גבוהים בהחלט – הם עומדים על פי ההערכות על כ-90%-95%. כדאי לקחת בחשבון שהתהליך עלול לא להיות נעים וגם לכלול בתוכו אי אילו סיבוכים ותופעות לוואי: כאבים, נפיחות באזור, זיהומים, דלקת סינוסים ועוד.

התופעות אמורות לחלוף תוך פרק זמן של מספר ימים לאחר הטיפול, כשהרופא המטפל מעניק לרוב תרופות להקלת התסמינים. בכל מקרה של סיבוך יש לפנות לרופא מומחה בהקדם. בדרך כלל ניתן לחזור לרוב לשגרת הפעילות במהרה, כאשר הסרת התפרים תתבצע כשבועיים לאחר הטיפול.

סגירת תפריט