אסתטיקה של הפה
התמונה להמחשה בלבד.

כיום, מטופלים מגיעים למרפאת שיניים לא רק על מנת לטפל בבעיות רפואיות, אלא גם על מנת לטפל בבעיות אסתטיות שמטרידות אותם, פוגעות בביטחון העצמי שלהם ובאיכות חייהם. שיניים עקומות, שיניים צהובות, כתמים על השיניים, כתמים על החניכיים וקו חניכיים נסוג הן דוגמאות לאתגרים אסתטיים עמם מתמודד בהצלחה צוות המרפאה. בזכות טיפולי האסתטיקה זוכים המטופלים לאיכות חיים חדשה, נפטרים מתסביכים ובעיות ביטחון עצמי שליוו אותם שנים רבות ונהנים מחיוך חדש שעושה את כל ההבדל! על הטיפולים האסתטיים המבוצעים במרפאה נמנים:

כתרי זרקוניה

כתר הינו תחליף מלאכותי לכותרת השן, המונח על בסיס השן הטבעית. הכתר הינו פתרון מצוין לשיקום שן בעלת נזק מהותי כגון: שבר בחלק משמעותי מהשן, עששת מסיבית שמגיעה עד עומק השן וסתימות נרחבות. בנוסף, משמש הכתר כטיפול משלים לאחר טיפול שורש לחיזוק שן שנחלשה ולמניעת סדקים ושברים.

במרפאת ד"ר שילמן מבצעים כתרי זרקוניה – כתרים איכותיים ומתקדמים, עשויים חרסינה ייחודית נטולת מתכת, אשר להם יתרונות מהותיים

כתרי הזרקוניה חזקים ועמידים לאורך שנים רבות, דומים בצבעם לשיניים הטבעיות, מותאמים בצורה ממוחשבת למבנה החניכיים ומשתלבים בצורה מושלמת בפה. בניגוד לכתרי המתכת, לא נוצר סביב החניכיים איזור אפור, הם מאפשרים מעבר אור ולכן אינם יוצרים מראה אטום, וייראו לרוב האנשים כשיניים טבעיות לכל דבר. בנוסף, בכתרי הזרקוניה לא מצטברים חיידקים מתחת לכתר והסיכון לדלקות חניכיים יורד.

הלבנת שיניים

מי לא חולם על שיניים לבנות ובוהקות "כמו בסרטים" וחיוך מושלם? מסתבר שכיום, החלום קרוב מתמיד והלבנת שינים הפכה לנפוצה יותר ויותר. במרפאת ד"ר שילמן מבצעים הלבנת שיניים במספר שיטות: באמצעות לייזר, בשיטת הסד הבייתית, שיטת הסד המרפאתית, באמצעות ציפוי חרסינה ובאמצעות תכשירים מקצועיים.

הלבנת שיניים באמצעות לייזר  – השיטה היעילה, הבטוחה, המוצלחת והמהירה ביותר הקיימת כיום, שקיבלה את אישור ה-FDA האמריקאי. במהלך התהליך, נמרח חומר הבהרה על השיניים ומכשיר הלייזר שולח קרן אור מרוכזת  הפועלת כמספר דקות על כל שן ומזרזת באופן משמעותי ביותר את משך ההבהרה. ההלבנה נעשית, ברוב המקרים, בטיפול חד פעמי, וכך, בתוך כשעה מתקבלות שיניים מובהרות בכל הפה! בהבהרת שיניים באמצעות לייזר מתקבלות התוצאות הטובות ביותר, והן נשמרות לכשלוש שנים!

הלבנת שיניים בשיטת הסד הביתית – שיטה אפקטיבית במהלכה רופא השיניים מכין סד שקוף וגמיש על פי המידות המדויקות של הלסתות. סד זה מורכב על גבי השיניים ל 2-6 שעות בכל יום במשך כשבועיים, ומתמלא במהלך השימוש בחומר הלבנה. השיטה מצריכה משמעת, התמדה ויכולת התמודדות עם גוף זר הנמצא בפה למשך מספר שעות ביום.

הלבנת שיניים בשיטת הסד המרפאתית – שיטה אפקטיבית, במהלכה, בדומה לשיטת הסד הביתית, רופא השיניים מכין סד שקוף המתמלא בחומר הלבנה. טיפול זה מתבצע במרפאה ולא בבית, תוך שימוש בחומרים מרוכזים יותר ולכן הטיפול קצר ופשוט יותר למטופל. בדרך כלל מספיקות 3-4 פגישות של שעה אחת על מנת להגיע לתוצאות טובות מאד.

הלבנת שיניים באמצעות תכשירים ייחודיים – שיטה אפקטיבית הכוללת מריחת תכשירים המבהירים את גוון השן בחשיפה לאור חזק. הטיפול כולל מספר פגישות בנות כ 15 דקות.

הלבנת שיניים באמצעות ציפוי שיניים (למינייט) – במקרים בהם לא ניתן לבצע הלבנת שיניים בשיטות שפורטו,  ניתן לבצע החלפה של זגוגית השן באמצעות ציפוי קדמי חיצוני של חרסינה (למינייט).

ציפוי שיניים (למינייט)

גם אנשים שיש להם שן פגומה מאד, או אפילו מספר שיניים פגומות,יכולים לשפר בצורה משמעותית את מראה השיניים הקדמיות ולהשיג לעצמם חיוך מושלם! אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות ציפוי שיניים – כיסוי שן אחת או מספר שיניים (להשגת מראה אסתטי אחיד יותר) – בשכבת חרסינה דקה הדומה לצבע ומרקם השן הטבעית. הציפוי מתאים למקרים בהם המטופל מעוניין לשנות את צורת השן, צבעה או גודלה, לחיזוק שיניים סדוקות ושבורות או לסגירת רווחים בין שיניים. במרפאת ד"ר שילמן מתבצע טיפול ציפוי למינייט איכותי הנקרא פרוקרה אלקרם, של חברת נובל ביוקייר השבדית. הטיפול כולל שיוף אמייל השן והדבקת צפוי עשוי פורצלן חרסינה.

הורדת פיגמנטים מהחניכיים בלייזר

לאוכלוסיות מסוימות, נוצרים עם השנים כתמי פיגמנטציה כהים על החניכיים. באמצעות טיפול בלייזר ניתן להוריד את כתמי הפיגמנטציה ולהתחיל לחייך לעולם עם חניכיים בריאות במראה אחיד ויפה!

יישור קו החניכיים בלייזר

לעיתים, בעקבות נסיגת חניכיים, ישנה א-סימטריה של גובה השיניים הקדמיות, כלומר, חלק מהשיניים הקדמיות גבוהות יותר מהאחרות. באמצעות טיפול בלייזר במרפאת ד"ר שילמן ניתן ליישר את קו החניכיים וליצור סימטריה מלאה בגובה השיניים הקדמיות וחיוך פרסומות מושלם!

כתבות נוספות:

הלבנת שיניים בלייזר – השיטה היעילה ביותר

כתרי זירקוניה – הכתרים ההמתקדמים ביותר לשיניים